III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 r.

– W dniu dzisiejszym Ks. Proboszcz Tomasz obchodzi swoje Imieniny, nasza modlitwa niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za wszystko co czyni dla naszej parafii.

– Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.00 , zakończymy Gorzkimi Żalami.

– Dziś o g.17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; Bóg zapłać za ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

– W piątki Wielkiego Post   natomiast nabożeństwa Drogi krzyżowej:

  • dla dzieci o g. 17.00;
  • dla młodzieży o g. 19.30;
  • dla dorosłych po porannej Mszy św. i o  g.18.00

– Jutro naszymi modlitwami wspieramy wszystkie kobiety, by jak najlepiej wypełniały swoje powołanie.

– W środę nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych o 18.00.

– W piątek, 12 marca po  Mszy św. wieczornej nasza parafia włączy się w 24-godzinną akcję modlitewną w intencji powołań „Adoracja i post w intencji powołań”. Zachęcamy osoby do podjęcia postu oraz włączenia się w adorację. Adoracja będzie trwała całą noc w sobotę do g. 18.00. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

– W sobotę kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrowa Papieża Franciszka, modlitwą wspierajmy Ojca św. który odbywa kolejną podróż Apostolską.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas naszych Rekolekcji wielkopostnych, które w tym roku przeprowadzi ks. Stanisław Pikor.

– Osoby, które chciałyby przekazać 1% na rzecz Parafii, a rozliczające się same mogą wziąć numer KRS leżą przy zakrystii, a emeryci mogą przynosić Pity do Oratorium w godzinach działania Świetlicy.

 – W ramach Oratorium i Świetlicy pragniemy zaprosić chętnych do tworzonego Koła Teatralnego w piątek o godz. 16.00, do Koła Fotograficznego w poniedziałek o godz. 17.00.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, Księdzu Proboszczowi Tomaszowi, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

– W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:
+ Michał Słowikowski l. 30, ul. Wierzbowa
+ Marianna Terenowicz l. 96, ul. Maciejewicza
+ Waldemar Wojciechowski l. 65, ul. Maciejewicza, pogrzeb w czwartek