III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

– Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

– Zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy św. o 10.30.

– W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Św. wieczornej.

– Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w środę o 18.00. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca marca.

– W sobotę na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– Nabożeństwa  okresu Wielkiego Postu  pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o g. 17.45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną;  w piątek zaś na Drogę Krzyżową

• dzieci na g. 17.00;

• młodzież na g. 19.30;

• dorosłych na g.7.30 i 18.00.

– Rekolekcje dla dzieci Szkoły Podstawowej w dniach 3-5 kwietnia;  dla dorosłych w dniach 7-10 kwietnia.

– W ramach pomocy krajom misyjnym ogłoszono zbiórkę okularów leczniczych. Jeśli ktoś ma a już nie potrzebuje to może przynieść do Kościoła. Serdecznie dziękuję.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia godz. 20.30. Jest to czas na spotkanie z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie, w Eucharystii i na Drodze Krzyżowej.

– w środę 27.03 Szkoły Salezjańskie zapraszają na dni otwarte Liceum i Szkoły Branżowej od godz. 13. 00 do 17.00.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

– W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności

+ Bolesław Krzyżostaniak l.75, ul. Maciejewicza

+ Irena Ciecierska l. 92, ul. Braniborska

+ Władysław Panek l. 83, ul. Husarów

+ Zdzisław Wiśniewski l. 51, ul. K. Miarki, pogrzeb we wtorek