III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

– Ukraina doświadcza tragedii wojny. Jesteśmy z naszymi braćmi i siostrami w tym trudnym dla nich czasie. Prośmy o zakończenie działań wojennych i POKÓJ.

– Dziś o g.17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; Bóg zapłać za ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

– W piątki Wielkiego Post   natomiast nabożeństwa Drogi krzyżowej:

  • dla dzieci o g. 17.00;
  • dla młodzieży o g. 19.30;
  • dla dorosłych po porannej Mszy św. i o  g.18.00.

– We wtorek po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.

– W środę nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych o 18.00.

– Czwartek 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, na nabożeństwo i wieczorną Mszę św. zapraszamy Żywy Różaniec, Zmiana tajemnic.

– W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego.

 „W piątek, 25 marca br., Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu w łączności z Ojcem świętym i z Ks. Arcybiskupem Andrzejem Dzięgą w czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Mszy św. prosić będziemy o zakończenie działań wojennych i Pokój na Ukrainie.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o 18.30.

– W sobotę  na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

– W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 –  koncert pieśni pasyjnych.

Policja ostrzega kolejny raz przed oszustami „na wnuczka”, „ na policjanta”, „ na pracownika banku”, oraz innymi przed oszustami, szczególnie starszych, samotnych, nigdy nikt nie załatwia przez telefon. Nie podawajmy Pin-ów, haseł. Natychmiast informujmy o tym policję.

– Państwo Fabisiak proszą o wsparcie 1% ich syna Leona, który urodził się z Zespołem Downa. Informatory na półce obok gazet.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

– W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

+ Krzysztof Satkiewicz l. 68, ul. Poronińska
+ Klaudia Murdzia l. 98, ul. Sucharskiego
+ Stanisława Leszczyńska – Krupska l. 90, ul. Ledóchowskiego