III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020

– Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar.

 – Nabożeństwa  okresu Wielkiego Postu  pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o g. 17.45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną;

 W piątek zaś na Drogę Krzyżową

– dzieci na g. 17.00;

– dorosłych  po porannej Mszy św. i 18.00.

Na czas pandemii nie będzie środowej Nowenny i Drogi Krzyżowej dla młodzieży

– Od dzisiaj rozpoczniemy odprawianie szczególnej Nowenny do M.B. Wspomożenia Wiernych z modlitwami o uwolnienie od koronowirusa. Modlitwy odmawiane będą przy końcu Mszy św.

– W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętych tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.

– W związku z koronowirusem Katechezy sakramentalne do Bierzmowania i I Komunii św. w najbliższym czasie odwołane. Sakrament Bierzmowania w innym terminie.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

– W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

+ Maria Cybulska l. 94, ul. Fieldorfa

+ Tadeusz Zubowicz l. 84, ul. Bohaterów Narwiku, pogrzeb w poniedziałek

+ Kazimierz Kujawa l. 69, ul. Krzywa, pogrzeb we wtorek

+ Bolesław Gonet l. 83, ul. Mikołajczyka