III Niedziela Wielkiego Postu – 04 marca 2018

– Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego.

– Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o g. 17.45 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną;  w piątek zaś na Drogę Krzyżową

  • dzieci na g. 17.00;
  • młodzież na g. 19.30;
  • dorosłych na g.7.30 i 18.00.

– I niedziela miesiąca – Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.00, zakończymy Gorzkimi Żalami. Bóg zapłać za produkty składane do kosza przed ołtarzem.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych g.18.00 – Różaniec z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych. Wypiszmy Imiona Zmarłych. Po mszy św. wieczornej spotkanie Liderów Grup parafialnych – WWD.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci  M.B. Wspomożycielki. W tym dniu swoje Imieniny obchodzi Ks. Proboszcz i Dyrektor Tomasz Motyka. Solenizant odprawi Mszę św. o g. 18.30, będzie okazja by złożyć życzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

– W czwartek naszą modlitwą pragniemy wspierać wszystkie Kobiety, by jak najlepiej wypełniły swoje powołanie.

– Niedziela przyszła II miesiąca, taca budowlana.

– W przyszłym tygodniu z 12 na 13.03  nasza parafia przeżywać będzie całodobową Adorację w intencji powołań. Rozpoczęcie  po Mszy św. wieczornej do Mszy rannej i od godz. 14.00 do 18.30. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii i wpisanie się na konkretne godziny. Bóg zapłać.

– W kruchcie kościoła można nabyć świece wielkanocne Caritas.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym tygodniu  odeszli  do Pana:

+ Alina Koczorowska l. 63; ul. Karola Miarki

+ Eugeniusz Marczak l. 92, ul. Gronowa

+ Kacper Chwedeczko l. 24; ul. Zbójnicka, pogrzeb w poniedziałek