III Niedziela Wielkanocna – 23 kwietnia 2023 r.

– Trawmy w radości ze Zmartwychwstania Naszego Pana.

– Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego.

– Witamy w naszej Wspólnocie Współbraci Salezjanów z naszego Seminarium z Lądu. Dziękujemy za wspólną modlitwę o nowe powołania do służby Bożej i świadectwo.  

–  „Dziś o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy do Archikatedry Marsz dla Życia pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA”. Zapraszamy wszystkich z rodzinami do dawania świadectwa w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.”

– Jutro o g. 18.00 ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Wspierajmy młodych naszą modlitwą, by Duch Święty umocnił ich wiarę.

– Jutro 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę. W liturgii Uroczystość Świętego Wojciecha,  Patrona naszej Ojczyzny i naszej Salezjańskiej Inspektorii.

Żywy Różaniec o 18.00 – nabożeństwo i Msza św. ze zmianą Tajemnic w małym kościele.

– Wtorek w liturgii wspominamy  św. Marka, w tym dniu módlmy się o  dobre urodzaje.

O g. 18.00 we wtorek katecheza dla dorosłych.

– Środa o 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki, na Mszę wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów m-ca kwietnia.

– W czwartek o 20.30 – Wieczór Uwielbienia.

– „W czwartek, 27 kwietnia br., będziemy obchodzić 2. rocznicę śmierci Śp. Ks. Biskupa Jana Gałeckiego; w sobotę, 29 kwietnia br., 16. rocznicę śmierci Śp. Ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w poniedziałek, 1 maja br., 13. rocznicę śmierci Śp. Ks. Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 18.00 zostaną odprawione Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Ich Miłosierdziu Bożemu.”

 – Sobota na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

–  Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

Święty Michale Archaniele…..