III Niedziela Wielkanocna – 18 kwietnia 2021 r.

– Zmartwychwstały Jezus ukazał się przestraszonym, uciekającym z Jerozolimy uczniom, którzy nie potrafili Go rozpoznać. Poznali Go dopiero, gdy pisma im wyjaśniał i łamał dla nich chleb. Kończy się Tydzień Miłosierdzia.

– Niedziela dzisiejsza  Biblijna rozpoczyna kolejny XIII Tydzień Biblijny. W tym roku jest on obchodzony pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, a motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).

– „W niedzielę dzisiejszą zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.”

– W poniedziałek miesięczne wspomnienie św. Józefa. Zapraszamy mężczyzn na Mszę św. wieczorną w dużym kościele, a Msza św. parafialna w małym kościele.

– W piątek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, oraz naszej  Salezjańskiej Inspektorii,  o g. 18.00Ks. Bp Henryk Wejman udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

Sobota 24 dzień m-ca, na nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy ŻR Zmiana Tajemnic. W przyszłą niedzielę 25 kwietnia ks. Jarosław Klusak obchodzi swoje Imieniny. Solenizant odprawi Mszę św. w sobotę o 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

–  Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Janina Kopczyńska l. 92, ul. Maciejewicza
+ Danuta Krzywoszyńska l. 80, ul. Cukrowa
+ Janusz Cichocki l. 66  ul. Ku Słońcu