III Niedziela Wielkanocna – 01 maja 2022 r.

– Trawmy w radości ze Zmartwychwstania Naszego Pana.

– Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego.

– Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja od g. 17.00, którą zakończymy nabożeństwem majowym.

– Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. Nabożeństwa majowe codziennie o 18.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałki,  środy i piątki na 17.00. W tym tygodniu majowe dla dzieci będzie tylko w środę, w piątek Msza św. pierwszo-piątkowa.

– Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

– Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

– We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni według rozkładu niedzielnego; w tym dniu Msza św. wieczorna Zbiorowa za Zmarłych.

W środę młodzież rozpoczyna egzaminy maturalne wspierajmy naszą modlitwą młodych w tych ważnych dla nich dniach.

– W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek na nabożeństwo i mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów z rodzinami.

I piątek Msze św. z okazją do Spowiedzi 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30. Od g. 9.00 odwiedzimy chorych w domach z Sakramentami; od 19.00 kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 Koronką.

I sobota po porannej mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– W sobotę 7 maja pierwsze grupy dzieci przystępują do I Komunii Świętej o 10.00 i 12.00.

– W  przyszłą niedzielę  Marsz dla Życia o g. 15.00.

–  Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Czesław Żak l. 88, ul. Chlebowa, pogrzeb w poniedziałek

+ Zofia Łapińska l. 83, ul. K. Miarki, pogrzeb w poniedziałek