III Niedziela Adwentu – 15 grudnia 2019

– Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete.  Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Rozpoczynamy czas naszych zamyśleń Adwentowych – Rekolekcje, serdecznie witamy ks. Pawła Barylaka SDB, który będzie nas w tych dniach prowadził adwentową  drogą.  Spotkania adwentowe  do wtorku włącznie   6.30; 9.00; 18.30.

– W tym tygodniu  okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o g. 6.30; dzieci zapraszamy szczególnie  w poniedziałek  i piątek na g. 17.00.

– Od   jutra rozpoczniemy  odprawianie  Nowenny  do Bożego Narodzenia. Modlitwy kolejnych dni będą odmawiane na Mszach św.

– W najbliższy wtorek przypadają 83. Urodziny Papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Msza św. za Małżonków Jubilatów m-ca grudnia w środę 18 grudnia o g. 18.30.

– W czwartek zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz.. 20.30

– W piątek Mszą św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19.30.

– W  przyszłą niedzielę na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż. R.

– Chorych z racji Świąt w domach z Sakramentami Św. odwiedzimy 23 grudnia [poniedziałek] od g. 9.00.

 – Pasterki 24 grudnia  o g. 22.00 i 24.00.

– W przedsionku Kościoła można nabyć świece, opłatki, kartki i ozdoby choinkowe.

– W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pragniemy zorganizować koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Kolendanowa. Rozpoczęcie koncertu godz. 19.30. Wstęp wolny.

– Jest już przygotowany rozkład kolędy. Uprzejmie prosimy o zapoznanie się nim . Jest wywieszony w kruchcie kościoła i od jutra będzie na stronie parafialnej.

– Decyzją ks. Arcybiskupa została stworzona nowa parafia przy ul. Do Rajkowa 6 p.w.

św. Cyryla i Metodego. W skład nowej parafii wchodzi ul. Kwiatkowskiego, Cukrowa nr 14 i 20 oraz Rajkowo i część parafii z Przecławia.

 Nowy proboszcz ks. Tomasz Mędrek pragnie sam przejść kolędę po swojej parafii. Do Świąt Wielkanocnych wszelkie sprawy kancelaryjne są dokonywane w naszej parafii.

– Pragnę przypomnieć że ulice Kmieca, Morelowa, Czereśniowa, Gruszkowa, Gronowa, Zielonogórska, Jana Papugi, Salińskiego należą do parafii św. Jana Bosko

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i  Jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia.

-W minionym tygodniu powołał Bóg do siebie:

+ Teklę Janas l. 88, ul. Osikowa