III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020 r.

– Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete.  Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela.

– Dziś 13 grudnia, 39 rocznica Stanu Wojennego, pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy w tamtym czasie cierpieli i ginęli w obronie Ojczyzny. O g. 12.00 w Archikatedrze            Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– Zapraszamy do udziału  we Mszy Świętej Roratnej, od poniedziałku do soboty o g. 6.30; dzieci zapraszamy szczególnie  w poniedziałek  i piątek na g. 17.00.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Od środy  rozpoczniemy  odprawianie  Nowenny  do Bożego Narodzenia. Modlitwy kolejnych dni będą odmawiane na Mszach św.

– W najbliższy czwartek przypadają 84. Urodziny Papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy

– W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowujących się do bierzmowania.

– W  przyszłą niedzielę na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.

Chorych z racji Świąt w domach z Sakramentami Św. odwiedzimy 22 grudnia [ wtorek ] od g. 9.00.

 – Na stoliku przy zakrystii można nabyć  Opłatki wigilijne.

– Jak co roku pragniemy zorganizować paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Osoby, które chciałyby pomóc w tej inicjatywie mogą wziąć serduszko z drzewka,  a paczkę donieść do przyszłej niedzieli. Prosimy o nie wkładanie pieniędzy. Serdeczne Bóg zapłać.

– W związku z pandemią tegoroczna kolęda będzie miała inny charakter. Pragniemy zaprosić parafian z poszczególnych ulice na Msze św. wieczorną, aby wspólnie modlić się o Boże błogosławieństwo na rozpoczęty rok. Rozkład kolędy wciągu najbliższych dni pojawi się na stronie parafialnej i na tablicy ogłoszeń.

– W czasie ferii zimowych pragniemy zorganizować dwa turnusy półkolonii. Zapisy w zakrystii. Informacje na plakatach i stronie internetowej.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

-W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Waldemar Rybak l. 77, ul. Rezedowa

+ Antoni Kaczmarek l. 96, ul. Karola Miarki

+ Tadeusz Walesiak l. 86, ul. Ku Słońcu

+ Irena Świerczyńska l. 96, ul. Wierzbowa