III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 r.

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – Gaudete.  Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela.

– Jutro  13 grudnia, 40 rocznica Stanu Wojennego, pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy w tamtym czasie cierpieli i ginęli w obronie Ojczyzny. O g. 18.00 w Archikatedrze Ks.  Henryk Wejman odprawi Mszę św. w intencji Ojczyzny.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– Zapraszamy do udziału  we Mszy Świętej Roratnej, od poniedziałku do soboty o g. 6.30; dzieci zapraszamy szczególnie  w poniedziałek, środa  i piątek na g. 17.00.

We wtorek katecheza dla dorosłych.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Od czwartku  rozpoczniemy  odprawianie  Nowenny  do Bożego Narodzenia. Modlitwy kolejnych dni będą odmawiane na Mszach św.

– W najbliższy piątek przypadają 85. Urodziny Papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy

– W  przyszłą niedzielę na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.

– Czas Adwentu jest też czasem duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Warto pomyśleć o spowiedzi i nie odkładać jej na ostatnią chwilę.

– W kruchcie kościoła można nabywać  opłatki wigilijne, karty świąteczne,  świece Caritasu oraz dekoracje domu i choinek.

Jak co roku można z naszej choinki wziąć serduszko i przygotować paczkę dla potrzebujących z naszej parafii. Paczki prosimy przynieść do przyszłej niedzieli abyśmy mogli je rozdać potrzebującym.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.