III Niedziela Adwentu – 11 grudnia 2021 r.

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – Gaudete.  Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– Zapraszamy do udziału  we Mszy Świętej Roratnej, od poniedziałku do soboty o g. 6.30; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek, środa  i piątek na g. 17.00, oraz wszystkich bardzo zajętych i zapracowanych w piątki na 19.30.

– We wtorek, 13 grudnia, obchodzimy 41. rocznicę wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego, a 17 grudnia, 52. rocznicę wydarzeń Grudnia ’70. W tych dniach polecamy Bogu poległych i poszkodowanych w tych wydarzeniach, a szczególnie całą Ojczyznę

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Od piątku  rozpoczniemy  odprawianie  Nowenny  do Bożego Narodzenia. Modlitwy kolejnych dni będą odmawiane na Mszach św.

– W sobotę 17 grudnia przypadają 86. Urodziny Papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

– W  przyszłą niedzielę na Mszy o g. 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.

– Czas Adwentu jest też czasem duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Warto pomyśleć o spowiedzi i nie odkładać jej na ostatnią chwilę.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas naszych Rekolekcji Adwentowych, które w tym roku przeprowadzi ks. Paweł Żurawiński SDB.

Kolęda jak ogłaszaliśmy w poprzednie niedziele, dziękujemy za zaproszenia – deklaracje, które można składać do przyszłej niedzieli. Kolędę można również zgłosić przez formularz, który znajduje się na naszej stronie internetowej.

– Nasza parafialna oaza salezjańska serdecznie zaprasza by wspomóc ich wspólnotę przez zakup własnoręcznie pieczonych i ozdabianych pierników. Można zaopatrzyć się również w pobłogosławione sianko na wigilijny stół. Za wszelkie ofiary w imieniu dzieci i młodzieży z naszej oazy składamy serdeczne Bóg zapłać.

– W kruchcie kościoła można nabywać  opłatki wigilijne, karty świąteczne,  świece Caritasu oraz dekoracje domu i choinek.

Jak co roku można z naszej choinki wziąć serduszko i przygotować paczkę dla potrzebujących z naszej parafii. Paczki prosimy przynieść do oratorium do przyszłej niedzieli abyśmy mogli je rozdać potrzebującym.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Roland Cydzik l. 88, ul. Maciejewicza
+ Ryszard Pigan l. 72,  bezdomny
+ Bogdan Lewandowski l. 71, ul. Ledóchowskiego