II Niedziela Zwykła – 15 stycznia 2022 r.

– Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

– Dzisiaj o g. 17.00 – Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego chóru Mater Rosarii, scholii i okazjonalnej orkiestry,  na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 dzieci i młodzież zagrają Jasełka na które serdecznie zapraszamy.

– We wtorek  przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców.

– W poniedziałek zapraszamy na Msze św. wieczorną w intencji naszej Ojczyzny, świętość naszych rodzin i Ojca św. Franciszka.

–   18 stycznia br., rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywany pod hasłem: „Uczcie się postępować dobrze, szukajcie sprawiedliwości, pomagajcie uciśnionemu, dbajcie o prawa sieroty, brońcie wdowy” (Iz 1,17); 

– W środę Nowenna ku czci Matki Bożej.

– W czwartek Ks. Biskup Henryk Wejman a w naszej parafii  ks. Mariusz Słomiński obchodzą swoje Imieniny. Modlitwą wspierajmy Dostojnych Solenizantów. Ks. Mariusz odprawi Mszę św. Imieninową o g. 18.30, zapraszamy do wspólnej modlitwy i okazania naszej wdzięczności.

– W sobotę 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

– Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie z SP16, LO4 i SP8 pragną pomóc 5-letniej Emilce, która walczy z guzem mózgu. W związku z tym, w przyszłą sobotę, w godzinach od 10.30 do 13.00 organizowana będzie akcja charytatywna w Szkole Podstawowej nr 16. Zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Szczegóły na plakacie i naszej stronie internetowej.

– W III niedzielę zwykłą, 22 stycznia br., wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać  Niedzielę Słowa Bożego.

 – Nasze oratorium organizuje półkolonie zimowe w terminie od 13 do 17 lutego. Ponadto rozpoczynamy zapisy na kolonie letnie w terminie od 26 czerwca do 8 lipca. Więcej informacji w oratorium od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 – 18.00.

– Zachęcamy do  lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, ks. Biskupowi Henrykowi, oraz ks. Mariuszowi,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odeszli  do wieczności:
+ Jerzy Krajniak l. 84, ul. Cukrowa

+ Wacław Sylwanowicz l. 93, ul. Mikołajczyka
+ Grzegorz Gaładyk l. 64, ul. Fieldorfa, pogrzeb w  środę
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…