II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020

– Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.

–  W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi.

– Bardzo serdecznie witamy naszych Współbraci z Lądu. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i świadectwo. Wychodząc wesprzyjmy ofiarą  nasze Lądzkie Seminarium

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

–  Podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Wspomożenia o g. 18.00 jeszcze raz w szczególny sposób polecimy wszystkie niewiasty.

–  W piątek, 13 marca, przypada 7. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie i w wierności Ewangelii prowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

– W piątek na g.19.00 – zapraszamy Rodziców młodzieży bierzmowanej na spotkanie.

– Dziś o g.17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; Bóg zapłać za ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

– W piątek natomiast nabożeństwa Drogi krzyżowej:

  • dla dzieci o g. 17.00;
  • dla młodzieży o g. 19.30;
  • dla dorosłych po porannej Mszy św. i o  g.18.00

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom
i jubilatom nowego tygodnia.

– W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

+ Zbigniew Garstecki l. 63, ul. Zyndrama

+ Jan Józef Uciński  noworodek, ul. Cukrowa