II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021 r.

– Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.

–  W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi.

– Dziś o g.17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; Bóg zapłać za ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

– W piątki Wielkiego Post   natomiast nabożeństwa Drogi krzyżowej:

  • dla dzieci o g. 17.00;
  • dla młodzieży o g. 19.30;
  • dla dorosłych po porannej Mszy św. i o  g.18.00

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych 18.00 – modlitwa z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za zmarłych.

–  Środa Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia o g. 18.00.

I czwartek m-ca zapraszamy ministrantów z rodzinami.

I piątek  m-ca, Msze św. z okazją do spowiedzi 7.00; 17;00; 18.30; 19.30.Od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami; po Mszy wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W tym tygodniu zapraszamy młodzież przygotowująca się do Sakramenty Bierzmowania.

I Sobota m-ca po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– 7 marca Ks. Proboszcz Tomasz Motyka obchodzi swoje Imieniny, życzenia Księdzu Proboszczowi pragniemy złożyć w sobotę na Mszy św. wieczornej o 18.30, zapraszamy wszystkich serdecznie by okazać naszą wdzięczność.

– Niedziela przyszła Adoracyjna.

 – W piątek, 12 marca po  Mszy św. wieczornej nasza parafia włączy się w 24-godzinną akcję modlitewną w intencji powołań „Adoracja i post w intencji powołań”. Zachęcamy osoby do podjęcia postu oraz włączenia się w adorację. Adoracja będzie trwała całą noc w sobotę do g. 18.00. Osoby chętne prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

– Osoby, które chciałyby przekazać 1% na rzecz Parafii, a rozliczające się same mogą wziąć numer KRS leżą przy zakrystii, a emeryci mogą przynosić Pity do Oratorium w godzinach działania Świetlicy.

 – W ramach Oratorium i Świetlicy pragniemy zaprosić chętnych do tworzonego Koła Teatralnego w piątek o godz. 16.00, do Koła Fotograficznego w poniedziałek o godz. 17.00.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo MB Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

– W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
 + Franciszek Kołodziej l. 81, ul. Bronowicka
+ Artur Grzeczyński l. 44; ul. Dworska, pogrzeb w poniedziałek
+ Stefania Pawlukowicz l 79, ul. Piękna, pogrzeb we wtorek