II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

– Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy ewangelijną perykopę o przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.

– Dziś o g.17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; Bóg zapłać za ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

W piątek natomiast nabożeństwa Drogi krzyżowej:

  • dla dzieci o g. 17.00;
  • dla młodzieży o g. 19.30;
  • dla dorosłych po porannej Mszy św. i o  g.18.00

– Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przed Kościołem zbiórka do puszek na Misje.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy Małżonków Jubilatów miesiąca lutego.

–  W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. Środowiska patriotyczne zapraszają w tym dniu na Mszę św. o g. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej.

I czwartek m-ca, dziękujemy za Sakrament  Eucharystii i Kapłaństwa. Na wieczorną Mszą św. z Nabożeństwem zapraszamy Ministrantów z rodzinami.

I Piątek  m-ca, okazja do Spowiedzi św. Od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach. Msze św. g. 7.00; 17.00; 18.30; 19.30. Po zakończeniu mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

I sobota, po porannej Mszy św. – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– Msza św. w intencji Kresowian zostanie odprawiona 4 marca, w liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Patrona Korony Polskiej i Księstwa Litewskiego pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa w Bazylice Archikatedralnej o g. 12.00.

I Niedziela m-ca – Adoracyjna; przed ołtarzem do kosza będzie można złożyć produkty dla potrzebujących w parafii.

– W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert Pieśni Wielkopostnych w wykonaniu naszego Chóru po Mszy św. o godz. 10.30

–  Osoby dorosłe pragnące przyjąć Sakrament  Bierzmowania, prosimy o zgłaszanie się do ks. Rafała.

– Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego przy Ku Słońcu 124 serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty 3 marca w najbliższą sobotę w g od 10.00 do 13.00. Więcej Informacji na plakatach i ulotkach.

– W sobotę 17 marca 2018, pragniemy zorganizować wyjście na film pt. „Loyola”, opowiadający historię św. Ignacego Loyolę. Zapraszamy osoby dorosłe do kina Helios na seans, który rozpocznie się o g. 11.00.

– Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.

 – W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+ Teresa Sierecka l. 89; ul. Mikołajczyka

+ Bogusław Rzeszotka l. 70; ul. Harnasiów

+ Eugenia Rojek l. 91, ul. Zielona , pogrzeb w poniedziałek