II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

– Dziś przypada druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem.

–  W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– Dziś o g.17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; Bóg zapłać za ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.

– W piątki Wielkiego Post   natomiast nabożeństwa Drogi krzyżowej:

  • dla dzieci o g. 17.00;
  • dla młodzieży o g. 19.30;
  • dla dorosłych po porannej Mszy św. i o  g.18.00

–  Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

– Od wczorajszego wieczora trwamy na Adoracji przy Chrystusie Eucharystycznym w małym kościele, prosząc Pana Żniwa o nowe powołania do Służby Bożej. Zakończenie dzisiaj o 18.00. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w tę modlitwę naszej parafii.   

–  Środa Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia o g. 18.00.

– W sobotę Uroczystość św. Józefa. Bogu za przyczyną Tego Wielkiego Patrona polecajmy nasze Domy, Rodziny, Kościół, cały świat prosząc szczególnie o pokój na Ukrainie.

– Szkoły Salezjańskie przy Ku Słońcu zapraszają uczniów  ósmych na dni otwarte 19 marca w godz. 10.00 – 13.00. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii,  życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

– W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

+ Irena Stręciwilk l. 89, ul. Chlebowa
+ Marian Blama l. 90. ul. Maciejewicza
+ Henryk Kubicz l. 74,  ul. Maciejewicza, pogrzeb we wtorek