II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.

– Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże Miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Z   racji Święta Miłosierdzia  –  o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; następnie Adoracja, którą rozpoczniemy po Koronce ; g. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; Zechciejmy znaleźć swoją osobistą chwilę na trwanie w Cieniu Bożego Miłosierdzia.

– Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również 78 Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.

 –  24 dzień m-ca, na Mszy św. o 10.30 – Zmiana Tajemnic Ż.R.; 

– Serdecznie witamy  ks. Michała  Jacha SDB pracującego w Gruzji, dziękujemy za Słowo Boże,  jest okazja by wesprzeć dzieło salezjańskie w Gruzji w ramach Tygodnia Miłosierdzia.

– Jutro w liturgii Święto Świętego Marka, módlmy się o urodzaje, by nie zabrakło nikomu chleba.

– 25  kwietnia ks. Jarosław Klusak obchodzi swoje Imieniny; Solenizant odprawi Mszę św. o 18.30, zapraszamy by wspólnie złożyć życzenia i okazać swoją wdzięczność ks. Jarosławowi.

– We wtorek Uroczystość liturgiczna Świętego Wojciecha Patrona Polski i naszej Inspektorii.  Po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych.

–  Kościół w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Ogólnopolskie Dziękczynienie za Beatyfikację Prymasa Tysiąclecia  – i tak :24 kwietnia br. w Gnieźnie, 3 maja br. na Jasnej Górze oraz 5 czerwca br. w Warszawie.

– W środę  o 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.; na Mszę św. o 18.30 – zapraszamy Małżonków Jubilatów miesiąca kwietnia.

– W sobotę na porannej Mszy św. spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

Niedziela przyszła Adoracyjna, rozpoczyna miesiąc maj.

–  W środę, 27 kwietnia br., będziemy obchodzić 1. rocznicę śmierci Śp. Księdza Biskupa Jana Gałeckiego; w piątek, 29 kwietnia br., 15. rocznicę śmierci Śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w niedzielę, 1 maja br., 12. rocznicę śmierci Śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00 będą sprawowane Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji.

– Tegoroczny Marsz dla Życia odbędzie się w Szczecinie w niedzielę, 8 maja

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

– W minionym  odeszli do wieczności:
+ Irena Kodzik l. 88, ul. Osikowa
+ Edward Pamuła l. 75, ul. Santocka
+ Zofia Andrzejewska l. 92, ul. Bronowicka
+ Renata Palczewska l. 78, ul. Sucharskiego
 + Halina Kij l. 82, ul. Maciejewicza, pogrzeb w poniedziałek