II Niedziela Wielkanocna- Święto Miłosierdzia – 8 kwietnia 2018

– Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże Miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Z   racji Święta Miłosierdzia  –  o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; następnie Adoracja, którą rozpoczniemy po Koronce; g. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; Zechciejmy znaleźć swoją osobistą chwilę na trwanie w Cieniu Bożego Miłosierdzia.

– Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia  zbiórka do puszek na Caritas.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas wieczornej Mszy św. Adopcja dziecka poczętego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w to dzieło.

– We  wtorek , 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– W czwartek o godz. 17.30 spotkanie dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania a o godz. 18.30 spotkanie dla  klas III gimnazjum.

– Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

– W przyszłą niedzielę o g. 15.00 – kolejny Marsz dla życia. Szczegóły na plakatach.

– W dniach 18 i 19 kwietnia katecheza dla klas VII o godz. 18.00 w Oratorium.

– Sakrament Bierzmowania w naszej parafii 20 kwietnia w czwartek  o g. 18.00. Sakramentu udzieli Ks. Bp. Henryk Wejman. Wspierajmy młodzież, by wiarę swoją wyznawała mężnie i według niej żyła.

– Pragniemy zorganizować w dniu 26.05 wyjazd na Święcenia Kapłańskie dk. Jarosława Krzysztonka w Lądzie . Chętni proszeni są o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii.

– Prasa katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

– W minionym tygodniu odszedł do Pana:

+ Eugeniusz Tabaka l. 67, ul. Poronińska, pogrzeb we wtorek