II Niedziela Wielkanocna- Święto Miłosierdzia – 28 kwietnia 2018

– Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże Miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Z   racji Święta Miłosierdzia  –  o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; następnie Adoracja, którą rozpoczniemy po Koronce ; g. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; Zechciejmy znaleźć swoją osobistą chwilę na trwanie w Cieniu Bożego Miłosierdzia.

– Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia  zbiórka do puszek na Caritas.

 – We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Ostatni dzień miesiąca, o g. 18.00 – Różaniec o nowe powołania do Służby Bożej.

– Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o g. 18.00. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki i piątki o g. 17.00.

– Czwartek najbliższy I m-ca.

– W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według rozkładu niedzielnego. Po zakończeniu Mszy św. wieczornej w starym kościele kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.  Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– I sobota m-ca, po porannej Mszy św. Nabożeństwo I soboty, w tym dniu od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami z racji I piątku.

– Przyszła niedziela Adoracyjna, przed ołtarzem będzie kosz dla potrzebujących. 

– Prasa katolicka przy wyjściu z kościoła, lub przy zakrystii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

– W minionym tygodniu odszedł do Pana:

+ Helena Franek l. 91, ul. K. Miarki

+ Andrzej Myszkowski l 81, ul. Ledóchowskiego

+ Leszek Modrzewski l.84, ul. Ku Słońcu

+ Józef Sołowczuk l. 90, ul. Litwinowicza

+ Emilia Trzepacz l. 97, ul. Morelowa, pogrzeb we wtorek