II Niedziela Wielkanocna- Święto Miłosierdzia – 19 kwietnia 2020

– Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże Miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Z   racji Święta Miłosierdzia  –  o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; następnie Adoracja, którą rozpoczniemy po Koronce ; g. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; Zechciejmy znaleźć swoją osobistą chwilę na trwanie w Cieniu Bożego Miłosierdzia.

– Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.

– W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

– Piątek 24 dzień m-ca, wspominamy Maryję Wspomożycielkę, Msza św. w int. Żywego Różańca o g. 18.30.

– W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. Msza św. poranna w int. Wspólnoty Szkaplerza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Jarosław Klusak. Solenizant odprawi Msze św. wieczorną. Pamiętajmy o modlitwie.

– Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  Ks. Jarosławowi – życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

– W minionym  Pan powołał do siebie:

+ Monikę Pilarską l. 90, ul. Piękna