II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia – 11 kwietnia 2021 r.

– Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże Miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Z   racji Święta Miłosierdzia  –  o g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia; następnie Adoracja, którą rozpoczniemy po Koronce ; g. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; Zechciejmy znaleźć swoją osobistą chwilę na trwanie w Cieniu Bożego Miłosierdzia.

– Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami mogli go doświadczać.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– W środę Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– W czwartek i piątek zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

– W piątek o godz. 19.30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

– „W niedzielę, 18 kwietnia br., zamiast dorocznego Marszu dla Życia, zapraszamy do udziału w akcji „USŁYSZ”, która odbędzie się przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach w Szczecinie od godz. 12.00 do 21.00. Akcja „USŁYSZ” będzie polegać na tym, że każdy popierający wartość życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmieci, będzie mógł dać o tym świadectwo poprzez uderzenie w dzwon „Głos Nienarodzonych”, który został pobłogosławiony przez Ojca Świętego Franciszka w ubiegłym roku w Rzymie.”

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i  Świętego Jana Pawła II.

– W minionym  odeszli do wieczności:
+ Jolanta Kuklińska l. 65, ul. Ledóchowskiego
+ Władysław Mysłek l. 75, ul. Ledóchowskiego
+ Weronika Jasudowicz l. 100, ul. K. Miarki
+ Jerzy Kieliszek l. 81, ul. Ku Słońcu
+ Józef Tyrański l. 88, ul. Rezedowa
+ Stanisława Wojtowicz l. 87, ul. Radomska