II Niedziela po Bożym Narodzeniu – 5 stycznia 2020

– Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

– I Niedziela m-ca, Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.30, zakończymy przed Mszą św. wieczorną. Bóg zapłać za produkty składane do kosza dla potrzebujących w parafii.

– W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. u nas według rozkładu niedzielnego.

– W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.

– Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

– Szczeciński Orszak Trzech Króli 6 stycznia wyruszy o g. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzał do Katedry.

– W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia Ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz będzie obchodził 30 rocznicę przyjęcia Sakry Biskupiej. Dostojny Jubilat odprawi Mszę św. o g. 12.00 w Katedrze.

We wtorek pamiętamy o naszych Zmarłych, wypiszmy Imiona Zmarłych;  g. 18.00 – Modlitwa z Wypominkami; 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych.

– W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszach św. odnowimy przyrzeczenia Chrzcielne.

– W przyszłą niedzielę  u nas taca budowlana.

Jak każdego roku organizujemy kolonie parafialne dla dzieci i młodzieży. W tym roku pojedziemy na Kaszuby do Parchowa w terminie 06-18.07.2020. Zapisy w Oratorium

– W dniach od 10 do 14 lutego 2020 pragniemy zorganizować w naszej parafii półkolonie zimowe dla dzieci.  Szczegóły i zapisy w Oratorium.

Kolęda w najbliższym tygodniu:

Wtorek 7.01: Brzozowa, Cisowa, Kasztanowa

Środa 8.01: Jesionowa,  Poronińska

Czwartek 9.01:  Zielona,  Reczańska,  Lawendowa

Piątek 10.01:  Ostrobramska,  Chobolańska , Półkolista, Bukowa

Sobota 11.01:  Tyniecka, Halna, Lajkonika

Od 7 stycznia Kolęda na ulicach przy  Ku Słońcu, którą przejdą Księża ze Szkół Salezjańskich,  rozkład na stronie i w gablocie

– Sprawy kancelaryjne w czasie kolędy starajmy się załatwiać  do południa, po południu kancelaria nie czynna – Księża są na kolędzie.

–  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Bożej Dzieciny.

W minionym tygodniu odeszli do Pana:

+  Bronisław Kruk l. 80, ul. Ledóchowskiego