II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019 r.

– Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Od g. 12.00 – do 13.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Godzina Łaski.

– Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

 – Bóg zapłać za ofiary składane na tace  jako budowlaną.

– Przypominamy, że adwentowa Msza Święta Roratnia  codziennie w dni  powszednie o g. 6.30. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki  i piątki  o g. 17.00.

–  We wtorek – 10 grudnia  o g. 19:15 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci  Wspomożycielki.

-W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku).

– Przed ołtarzem na choince wiszą serduszka przeznaczone dla wszystkich, którzy pragną przygotować samodzielnie paczkę wigilijną dla osób ubogich z naszej parafii. Proponujemy, aby paczki zawierały przede wszystkim artykuły z przeznaczeniem na świąteczny stół. Prosimy do paczek nie wkładać pieniędzy. Paczki przynosimy  do przyszłej  niedzieli do zakrystii lub oratorium, tak aby parafialny zespół Caritas zdążył przed świętami rozdać je potrzebującym.

– W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pragniemy zorganizować koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Kolendanowa. Rozpoczęcie koncertu godz. 19.30. Wstęp wolny.

– W kruchcie kościoła można nabywać  opłatki wigilijne, świece Caritasu, świąteczne dekoracje.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas naszych Rekolekcji Adwentowych, które w tym roku przeprowadzi  ks. Paweł Barylak  SDB.

– Zachęcamy do lektury  prasy katolickiej. – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Niepokalanej.