II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

– Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni

– Przypominamy, że adwentowa Msza Święta Roratnia  codziennie w dni  powszednie o g. 6.30. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki  i piątki  o g. 17.00.

 – We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o g. 6.30; 9.00 i 18.30.O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę łaski.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci  Wspomożycielki.

– W kruchcie kościoła można nabywać  opłatki wigilijne, świece Caritasu.

– 13 grudnia w 39 rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce, w Bazylice Archikatedralnej Msza św. w Intencji Ojczyzny o g. 12.00, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

– Przyszła Niedziela taca budowlana.

– Zachęcamy do lektury  prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

– W minionym tygodniu odeszli  do Wieczności:

+ Bożena Maziarz l. 64, ul. Osikowa

+ Alina Maziarz l. 91, ul. Osikowa

+ Irena Sołtys l. 87, ul. Wierzbowa

+ Barbara Pietrzykowska l. 63, ul. Fieldorfa

+ Mirosław Głodkowski l.63, ul. Brzozowa