II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

– W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Rozpoczynamy czas naszych Adwentowych Rekolekcji, witamy serdecznie Ks. Krzysztofa Oleszkiewicza, który poprowadzi nas adwentowym zamyśleniem. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Msze św. g. 6.30; 9.00 i 18.30.

– Przypominamy, że adwentowa Msza Święta Roratnia  codziennie w dni powszednie o g. 6.30. Dzieci szczególnie zapraszamy w poniedziałki i piątki g. 17.00.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tace  jako budowlaną.

– Ofiary składane do puszek  przeznaczone  są na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

– W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. W tym dniu Msza św. za Ofiary Stanu Wojennego zostanie odprawiona o g. 18.00 w Katedrze , której będzie przewodniczył  Ks. Bp. Henryk Wejman. O g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

– Zapraszam klasy VII na spotkanie w środę lub czwartek o godz. 18.00 w Oratorium.

– Przed ołtarzem na choince wiszą serduszka przeznaczone dla wszystkich, którzy pragną przygotować samodzielnie paczkę wigilijną dla osób ubogich z naszej parafii. Proponujemy, aby paczki zawierały przede wszystkim artykuły z przeznaczeniem na świąteczny stół. Prosimy do paczek nie wkładać pieniędzy. Paczki przynosimy  w niedzielę do zakrystii lub oratorium, tak aby parafialny zespół Caritas zdążył przed świętami rozdać je potrzebującym.

– W kruchcie kościoła można nabywać  opłatki wigilijne, świece Caritasu, świąteczne dekoracje.

– W sobotę 16 grudnia zapraszamy na g. 9.00 – by przygotować nowy kościół na zbliżające się Święta. Od 16 grudnia rozpoczniemy odprawianie Nowenny do Bożego Narodzenia.

– Parafia nasza pragnie po raz kolejny włączyć się w pomoc ludziom ze Schroniska  dla bezdomnych. Dlatego w najbliższą sobotę w go. 10 – 12 prosimy o przynoszenie ubrań posegregowanych na męskie i damskie , oraz środków  czystości.

– Panu Piotrowi Michalskiego dziękujemy serdecznie za podłączenie oświetlenia w nowym kościele i na zewnątrz.

– Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej przed kościołem lub w zakrystii.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.