II Dzień Bożego Narodzenia – św. Szczepana – 26 grudnia 2019 r.

–  Dziś II dzień Bożego Narodzenia – wspominamy św. Szczepana. Wspominając tego, który jako pierwszy zginął pod gradem kamieni za głoszenie prawdy o Zbawicielu, pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, którzy w naszych czasach cierpią prześladowanie dla imienia Chrystusa i o dzisiejszych solenizantach, aby do końca wytrwali w wierze.

– Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.

– Składane dziś do puszek przed kościołem w całej Polsce ofiary będą przeznaczone na potrzeby Uczelni Katolickich w Ojczyźnie naszej.  Bóg zapłać za złożone ofiary!

– W dniu dzisiejszym Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Kolendanova. Rozpoczęcie koncertu godz. 19.30. Wstęp wolny.

– O jutra Msza św. poranna w tygodniu już o g. 7.00.

– Sprawy kancelaryjne w czasie kolędy załatwiajmy do południa, dzwoniąc pod nr tel. kom. 535-08-28 -28;  po południu księża są na kolędzie. Rozkład kolędy w gablocie i na stronie parafialnej.

Na czas trwania kolędy nie będzie środowej Nowenny.

 – W sobotę na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza

– W niedzielę  29 grudnia liturgii uczcimy Święta Rodzinę z Nazaretu. O g. 17.00 – zapraszamy do Oratorium Grupy parafialne na Opłatek.

– We wtorek 31 grudnia zakończymy rok kalendarzowy 2019. Był on brzemienny w wydarzenia na gruncie Kościoła powszechnego, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Mamy za co dziękować, ale mamy również za co przepraszać i prosić Bożą Opatrzność o opiekę na naszą niepewną przyszłość,  o g. 18.00 – Nabożeństwo Dziękczynne, wraz z modlitwą o nowe powołania do Służby Bożej;  g. 18.30 – Msza św. Dziękczynna na zakończenie 2019 roku. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Zapraszamy

Msze św. w Nowy Rok od g. 8.00 wg rozkładu niedzielnego.

– Zapraszamy do udziału w wyjątkowym charytatywnym koncercie kolęd z różnych  stron świata, który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2020 r. o g. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Szczegóły na plakatach.

– 6 stycznia X Orszak Trzech Króli. Początek 12.00 przy placu Armii Krajowej, zakończenie na placu przy Katedrze.

Kolęda w tym tygodniu:

Piątek 27.12 –  Cukrowa 5-35;  Sobota 28.12 – Cukrowa 35-71