I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023 r.
– Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Przeżywajmy ten czas w duchu głębokiej wiary.
– Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. – W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej [w piątek] dla dzieci o g. 17.00, dla młodzieży o g. 19.30 i dla dorosłych po zakończeniu porannej Mszy św. i o g. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu o g. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na tacę, przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
– Na czas Wielkiego Postu został przygotowany folder z nabożeństwami i programem Misji świętych. Folder wyłożony jest na regale pod chórem. Prosimy o zabranie.
– Środa Nowenna ku czci Wspomożycielki o 18.00, w tym dniu rozpoczynamy miesiąc poświęcony Świętemu Józefowi, polecajmy Jego szczególnej opiece nasze Rodziny.
– Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych„, w środę, 1 marca br. o godz. 18.00, w Kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha w Szczecinie, odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji „Żołnierzy Wyklętych” oraz podziemia niepodległościowego.
– I czwartek m-ca, na Mszę św. wieczorną zapraszamy ministrantów z rodzinami.
– I piątek m-ca, od g. 9.00 – odwiedzimy chorych w domach z Sakramentami; Okazja do spowiedzi o 7.00; 17.00; 18.30 i 19.30; 0d g. 19.00 – kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 Koronką.
– I sobota, po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
– 4 marca w godz. 10.00 – do 13.00 Szkoły Salezjańskie przy Ku Słońcu organizują Dzień Drzwi Otwartych Szkoły Podstawowej. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
– Zgodnie z zaleceniami Episkopatu Polski w dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać.
– Niedziela przyszła Adoracyjna.
– Osoby dorosłe, które chciałyby przyjąć Sakrament Bierzmowania, prosimy o zgłoszenia do końca lutego w zakrystii lub w kancelarii.
Zostało parę miejsc na Pielgrzymkę na Podlasie. Informacje na plakacie , zapisy w Oratorium.
– Dziękujemy za przekazanie 1,5% podatku na rzecz naszej parafii i Oratorium.
– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.