I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

– Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

– W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej [w piątek] dla dzieci o g. 17.00, dla młodzieży o g. 19.30 i dla dorosłych po zakończeniu porannej Mszy św. o g. 7.00 i o g.  18.00. W  niedziele Wielkiego Postu o 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na tacę, przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– W środę o g. 18.00 – Nowenna ku czci Wspomożycielki.

W czwartek o 20.30 – Wieczór Uwielbienia.

– Sobota 24 dzień  m-ca, wspominamy Maryje Wspomożycielkę, na Nabożeństwo i Mszę św. wieczorną zapraszamy Żywy Różaniec, będzie Zmiana Tajemnic. Na Mszy św. porannej spotkanie Wspólnoty Szkaplerza.

–   Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na Misje.

– W dniach  21 i 22.02.2018 spotkanie dla klas VII o godz. 18.00

– Jak co roku możemy wesprzeć nasze Oratorium poprzez odpis od podatku. Taki odpis mogą zrobić także emeryci. Wszelkie informacje w jaki sposób w Oratorium.

– Osoby dorosłe pragnące przyjąć Sakrament  Bierzmowania, prosimy o zgłaszanie się do ks. Rafała.

Prasa katolicka przed kościołem lub w zakrystii.

Solenizantom i Jubilatom tygodnia,  życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

W minionym  tygodniu odeszedł do Pana:

+ Kazimierz Jasiński l. 85; ul. Litwinowicza –   Wieczny odpoczynek racz zmarłym  dać Panie.