I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

– W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

– Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. – W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej [w piątek] dla dzieci o g. 17.00, dla młodzieży o g. 19.30 i dla dorosłych po zakończeniu porannej Mszy św.  i o g.  18.00. W  niedziele Wielkiego Postu o 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na tacę, przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– Bóg zapłać za ofiary składane na tacę jako budowlaną.

– Jutro o g. 16.00 – Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Wspierajmy ich by wiarę swoją mężnie wyznawali i według niej żyli.

– We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Liderów Grup parafialnych.

– W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.

– Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

– Katecheza dla klas VII w piątek o godz. 18.00

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

– W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

+ Barbara Michalska l. 82 , ul. Braniborska