I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020

 Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Przeżywajmy ten czas  w duchu głębokiej wiary. Niedziela Adoracyjna, rozpoczniemy o 17.00 – zakończymy Gorzkimi Żalami. Bóg zapłać za dary składane do kosza przed ołtarzem.

– Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. – W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej [w piątek] dla dzieci o g. 17.00, dla młodzieży o g. 19.30 i dla dorosłych po zakończeniu porannej Mszy św.  i o g.  18.00. W  niedziele Wielkiego Postu o g. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane w czasie Gorzkich Żali na tacę, przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.  Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

– W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

– Wtorek dzień modlitw za Zmarłych, g. 18.00 – Modlitwa z Wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za Zmarłych. Wypiszmy Imiona Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Liderów Grup parafialnych.

– W środę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza. O g. 18.00 – Nowenna ku czci M.B. Wspomożenia Wiernych.

– W tym tygodniu I czwartek m-ca, na wieczorne nabożeństwo i Mszę św. zapraszamy Ministrantów z Rodzinami.

I piątek – Msze św. z okazją do Spowiedzi o 7.00; 17.00; 18.30; 19.30. od g. 9.00 – odwiedzimy Chorych w domach z Sakramentami. Po zakończeniu Mszy św. młodzieżowej – kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– I sobota – po porannej Mszy św. Nabożeństwo Ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

– W sobotę 7 marca swoje Imieniny obchodzi Ks. Proboszcz Tomasz Motyka. Modlitwą wspierajmy Ks. Proboszcza. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. na g. 18.30 – by złożyć życzenia Ks. Proboszczowi.

– Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania w czwartek lub piątek.

– Przyszła niedziela – taca budowlana.

– W przyszłą niedzielę gościć będziemy naszych Współbraci Kleryków z naszego Seminarium z Lądu.

– Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego przy Ku Słońcu zapraszają na Dzień Otwarty 7 marca od 10.00 do 13.00. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów, Ks. Proboszcza  otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

– W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

+ Anna Gonerko l. 60, ul. Osikowa

+ Barbara Burakiewicz l. 81, ul. Zyndrama

+ Józefa Adamiak l. 96, ul. Krzywa, pogrzeb w środę