I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

– Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

– Zapraszamy do udziału  we Mszach Świętych Roratnich ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 6.30; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i piątek na g. 17.00;   jesteśmy w Nowennie przed Niepokalaną.

– Jutro, we wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

– Wtorek  dzień modlitw za Zmarłych ; g. 18.00 – Różaniec z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za zmarłych, wypiszmy Imiona Zmarłych. Po Mszy św. wieczornej spotkanie liderów grup parafialnych.

– Klasy II gimnazjalne zapraszamy na spotkanie z ks. Marcinem we wtorek lub w środę na godz. 17.00

– W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku MB.

– I czwartek miesiąca zapraszamy ministrantów na Mszę św. i nabożeństwo. Podczas Mszy św. będzie uroczyste wprowadzenie relikwii św. Dominika Savio. Serdecznie zapraszamy

– W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratnia symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o g. 6.30; 9.00 i 18.30.  Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do udziału we Mszy Świętej. Od g. 12.00 – 13.00 – Godzina Łaski, będzie otwarty Kościół i prywatna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

– W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek  na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taca budowlana.

– W przyszłą niedziele rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku przeprowadzi Ks. Krzysztof Oleszkiewicz.

– W kruchcie kościoła można nabywać wieńce adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritasu.

– Bardzo serdecznie pragniemy podziękować panom Zbigniewowi Malcowi, Jerzemu Jurkiewiczowi i Bronisławowi Jach za pomoc w przygotowaniu nagłośnienia  w nowym kościele.

– Dyrekcja i nauczyciele Szkół Salezjańskich przy Ku Słońcu 124 serdecznie zapraszają na DNI OTWARTE Branżowej Szkoły Stolarskiej I stopnia /szkoła bezpłatna/, Technikum Drzewnego w dniach: 7 grudnia w godzinach od 1000 – 1700; 8 grudnia w godzinach 1000 – 1300. Więcej informacji znajdą Państwo na ulotkach i plakatach znajdujących się przy wejsciu do kościoła.

– Prasa katolicka w zakrystii lub przed kościołem

– Solenizantom, jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

W minionym tygodniu  odeszli do Pana :

+ Tadeusz Pawłowski l. 81, ul. Maczka

+ Anna Mazanek l. 50, ul. Piękna