I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021 r.

–  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

– O g. 17.00  w dniu dzisiejszym w parafii M.B. Jasnogórskiej przy Orawskiej Koncert Chóru Męskiego „ Słowiki 60” pamięci Dyrygenta i Chórzystów, którzy odeszli w czasie pandemii.

– Zapraszamy do udziału  we Mszach Świętych Roratnich ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 6.30;  Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek, środa i piątek na g. 17.00;   

– Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanej. Modlitwy Nowenny będą odmawiane na porannej i wieczornej Mszy św.

– Wtorek po wieczornej Mszy św. katecheza dla dorosłych.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku MB.

– I czwartek miesiąca zapraszamy ministrantów na Mszę św. i nabożeństwo.

– I piątek m-ca; Msze św. z okazją do spowiedzi o g. 6.30; 17.00; 18.30; 19.30; od g. 9.00 – odwiedzimy chorych w domach z Sakramentami.; po Mszy św. wieczornej kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– Kandydaci do bierzmowania mają spotkanie  w piątek o 19.00 w kościele, następnie Msza św. o 19.30.

– W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

– W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które w tym roku przeprowadzi ks. Jarosław Wąsowicz. Niedziela przyszła Adoracyjna.

– Jak co roku pragniemy zorganizować kolonie letnie w okresie wakacji. Informacje na plakacie. Zapisy w Oratorium.

– Pragniemy włączyć się w akcję Małych Stópek „ Paczuszka dla malucha”, chętni mogą z choinki wziąć bombkę i zorganizować paczkę. Bóg zapłać.

– W kruchcie kościoła można nabywać wieńce adwentowe,   opłatki wigilijne, świece Caritasu.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 – Solenizantom i Jubilatom tygodnia, dobrodziejom materialnym i duchowym naszej parafii, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo M.B. Różańcowej i Świętego Jana Pawła II.

W minionym tygodniu  odeszli do Wieczności:
+ Marianna Samotyja l. 87, ul. Ostrobramska
+ Katarzyna Hermańska l.84, ul. Piękna
+ Bogdan Bielinowicz l. 73, ul. Ledóchowskiego
+ Krzysztof Kozber l. 56, ul. Maciejewicza