I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019

–  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”.

I Niedziela m-ca, Adoracyjna,  nasza Adorację rozpoczniemy o 17.30, zakończymy przed Mszą św. wieczorną; Bóg zapłać za dary składane do kosza dla potrzebujących.

– Zapraszamy do udziału  we Mszach Świętych Roratnich ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 6.30;  Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i piątek na g. 17.00;   Jesteśmy w Nowennie przed Uroczystością M.B. Niepokalanej.

– Wtorek  dzień modlitw za Zmarłych ; g. 18.00 –  Modlitwa z wypominkami, 18.30 – Msza św. Zbiorowa za zmarłych, wypiszmy Imiona Zmarłych.

– Po Mszy św. wieczornej spotkanie liderów grup parafialnych WWD.

– Środa g. 18.00 – Nowenna ku MB. – W tym dniu   wspomnienie św. Barbary, otaczamy modlitwą bezrobotnych i poszukujących pracy.

– I czwartek miesiąca zapraszamy ministrantów na Mszę św. i nabożeństwo.

– I piątek m-ca; Msze św. z okazją do spowiedzi o g. 6.30; 17.00; 18.30; 19.30.

Od g. 9.00 – odwiedzimy chorych w domach; po Mszy św. dla młodzieży kolejne Jerycho Różańcowe, które zakończymy w sobotę o g. 15.00 – Koronką do Bożego Miłosierdzia.

– W sobotę po porannej Mszy św. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

–  Przyszła niedziela – Uroczystość  Niepokalanego Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Od g.12.00 do 13.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski w małym kościele.

W przyszłą  niedzielę zapraszamy na Koncert naszego Chóru po Mszy św. o godz. 10.30

– W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary do puszek  na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taca budowlana.

– Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do  sakramentu bierzmowania w czwartek i piątek.

– W kruchcie kościoła można nabywać wieńce adwentowe, opłatki wigilijne, świece Caritasu.

– Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

– Solenizantom, jubilatom tygodnia składamy najlepsze życzenia

W minionym tygodniu  odeszli do Pana :

+ Kazimiera Walesiak l. 89, ul. Ku Słońcu

+ Irena Motała l. 93, ul. Wierzbowa