Boże Narodzenia – 25 grudnia 2018 r.

Drodzy Parafianie i Goście, w tę świętą Noc Bożego Narodzenia zgromadziliśmy się we wspólnocie Kościoła, aby dzielić radość z przyjścia Pana. Narodzenie Jezusa przyniosło ludzkości upragnione zbawienie, nadzieję i pokój serc. Życzmy sobie nawzajem, aby w tegoroczne święta Pan Bóg na nowo znalazł miejsce i narodził się w naszych sercach, rodzinach i parafialnej wspólnocie. Wraz z całą kapłańską wspólnotą życzymy Wam, Drodzy Parafianie, Waszym Gościom i wszystkim obecnym w świątyni, wszelkich Bożych łask oraz przepięknych świątecznych dni w gronie najbliższych.

                                                              Z darem kapłańskiej modlitwy

                                                                Duszpasterze Salezjanie

– W ciągu świątecznego dnia w naszym kościele Msze św. od g. 8.00 i pozostałe jak w każdą niedzielę. Na Mszy o g. 13.15  udzielimy Sakrament Chrztu Św.

–  Jutro, tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszym kościele według rozkładu niedzielnego. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

– Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i spokojnego przeżywania tegorocznych Świąt pragniemy z serca dziękować. Za udział w Roratach, Rekolekcjach,  za przygotowanie Kościoła, dekoracji, za porządki, za nadesłane życzenia i okazaną dobroć i życzliwość – Bóg zapłać!

– Po Świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się w naszej parafii Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Kolędę rozpoczniemy w czwartek  27.12.2018  od godz. 16.00, a sobotę od godz. 14.00., Rajkowo i Ostoja od g. 10.00. Kolęda jest czasem spotkania duszpasterzy z parafianami , aby się wspólnie pomodlić z  rodziną i za rodzinę u której  jesteśmy. Jest to dobry czas wymiany doświadczeń oraz zapytań. Cały rozkład kolędy jest  umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed kościołem.

– W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia pragniemy zorganizować koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Kolendanowa. Rozpoczęcie koncertu godz. 19.30. Wstęp wolny.

– Zapraszamy do udziału w wyjątkowym charytatywnym koncercie kolęd z różnych  stron świata, który odbędzie się w dniu 6 stycznia 2019 r. o g. 18.00 w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena w Szczecinie. Szczegóły na plakatach

– Do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce zaproszeni są mieszkańcy Szczecina przy Sanktuarium Serca Pana Jezusa przy Placu Zwycięstwa 25 i 26 grudnia w godz. 10.00 do 18.00.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.