Boże Narodzenia – 25 grudnia 2017 r.

Drodzy Parafianie, Goście,  Wszyscy Siostry i Bracia Dobrej woli!

 „Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…” – śpiewamy dzisiaj w radosnej kolędzie. Chrystus przyszedł na świat, aby nas zbawić. To wydarzenie miało miejsce w historii, a jego przeżywanie jest wciąż odkrywaniem prawdy o wielkiej miłości Boga do każdego z nas. Co roku na nowo budzi się w naszych sercach prawdziwa radość: Bóg stał się człowiekiem, aby człowiek mógł zbliżyć się do Boga. Niech i dzisiaj prawdziwa Boża radość przepełni nasze serca. Niech rozlewa się na innych: w naszych rodzinach, w sąsiedztwie, parafii, w naszej Ojczyźnie. Z całego serca życzymy wszystkim bożonarodzeniowej radości wraz z błogosławieństwem Dzieciątka Jezus.

 

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

                                                              Z darem kapłańskiej modlitwy

                                                                Duszpasterze Salezjanie

– W ciągu świątecznego dnia w naszym kościele Msze św. od g. 8.00 i pozostałe jak w każdą niedzielę. Na Mszy o g. 13.15  udzielimy Sakrament Chrztu Św.

–  Jutro, tradycyjnie drugi dzień Bożego Narodzenia, a zarazem święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w naszym kościele według rozkładu niedzielnego. Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

– Wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i spokojnego przeżywania tegorocznych Świąt pragniemy z serca dziękować. Za udział w Roratach, Rekolekcjach,  za przygotowanie Kościoła, dekoracji, za porządki, za nadesłane życzenia i okazaną dobroć i życzliwość – Bóg zapłać!

– Po Świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się w naszej parafii Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Kolędę rozpoczniemy we wtorek  27.12.2016  od godz. 16.00, a sobotę od godz. 14.00. Kolęda jest czasem spotkania duszpasterzy z parafianami , aby się wspólnie pomodlić z  rodziną i za rodzinę u której  jesteśmy. Jest to dobry czas wymiany doświadczeń oraz zapytań. Cały rozkład kolędy jest  umieszczony na stronie parafialnej i w gablocie przed kościołem.

– Do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce zaproszeni są mieszkańcy Szczecina przy Sanktuarium Serca Pana Jezusa przy Placu Zwycięstwa 25 i 26 grudnia w godz. 10.00 do 18.00.

– Solenizantom i Jubilatom tygodnia, życzymy obfitości darów Bożych i opieki Matki Bożej Różańcowej.

– Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy naszemu świętowaniu i niech napełnia nas pokojem i radością.