Strona główna arrow Parafia arrow aktualności
aktualności


Nowenna Pompejańska - nowenna nie do odparcia Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
03.05.2015.

„Nowenna Pompejańska - nowenna nie do odparcia”

 

Nowennę pompejańską poleciła Matka Boża ciężko chorej dziewczynce, Fortunatinie, w 1884 roku wraz z obietnicą, że ktokolwiek będzie się nią modlić, otrzyma łaski. Cudowne uzdrowienie dziewczynki było pierwszym cudem - potwierdzeniem słów Maryi. Po dziś dzień świat słyszy wiele wspaniałych świadectw skuteczności tej różańcowej nowenny.

Nowenna składa się z części błagalnej i dziękczynnej- każda część trwa po 27 dni. Modląc się nowenną codziennie odmawiasz trzy części różańca (radosną, bolesną, chwalebną - razem 15 dziesiątek). Szczegóły:www.pompejanska.rosemaria.pl; www.rosemaria.pl

Czytaj całość
 
Pasja według Całunu Turyńskiego Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
18.04.2015.
200px-shroudofturin.jpg

„Pasja według Całunu Turyńskiego”

 

Od maja 1898 roku, kiedy Całun Turyński został po raz pierwszy sfotografowany, relikwia stanowi przedmiot systematycznych studiów prowadzonych za pomocą najbardziej zaawansowanych technologii. Po wielu dekadach badań uczeni stwierdzają z niezachwianą pewnością, że Całun to najwierniejsza Ewangelia precyzyjnie ukazująca szczegóły Męki Pańskiej. Dobitnie wyraża to profesor John Heller: We wszystkich badaniach z ostatnich kilkudziesięciu lat nie ma niczego, co zawierałoby choćby najmniejszą informację sprzeczną z opisem Ewangelii. Niektórzy zaczęli więc nazywać Całun Turyński piątą Ewangelią. Co możemy w niej wyczytać?

Czytaj całość
 
Niedziela Palmowa 2015r. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
30.03.2015.
dsc08889.jpg
 
Królewska Droga Krzyżowa Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
29.03.2015.

„Królewska Droga Krzyżowa”

 

Czemu boisz się podjąć ten krzyż, który jest drogą do Królestwa?

W krzyżu zbawienie, w krzyżu życie, w krzyżu obrona, w krzyżu siła mądrości, w krzyżu radość duchowa, w krzyżu sama istota dobra, w krzyżu świętość doskonała. Podnieść więc swój krzyż i idź za Jezusem, a dojdziesz do życia wiecznego. On idzie przodem dźwigając swój krzyż, umarł za ciebie na krzyżu, abyś i ty podjął swój krzyż i pragnął umrzeć na krzyżu. Bo kiedy z Nim umrzesz, z Nim razem żyć będziesz, a towarzysząc Mu w męce, staniesz się towarzyszem Jego chwały.  Nie ma innej drogi do życia i prawdziwego pokoju ducha, tylko przez krzyż.

Czytaj całość
 
Zawierzenie- Jezu, Ty się tym zajmij! Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
22.03.2015.

„Zawierzenie- Jezu, Ty się tym zajmij!”

 

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie ?

Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwracanie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, abym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 138
Array ( [0] => 1.86 [1] => 1.71 [2] => 2.14 ) statystyka