Strona główna arrow Parafia arrow aktualności
aktualności


Mikołajki 2016 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Marcin Możejko   
05.12.2016.

 W dniu 05.12.2016 naszą Parafię odwiedził św. Mikołaj!

mikoaj_2016.jpg

 

 

    

 

 

  

  

 
Ofiarowanie cierpień Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
27.11.2016.

„Ofiarowanie cierpień”

 

Ratować dusze możemy ofiarowując za nie swoje trudy, prace, cierpienia, dobrowolne wyrzeczenia. Przez te ofiary upraszamy potrzebne łaski. „Cały dzień ofiarowałam za konających grzeszników”, napisała w „Dzienniczku” s. Faustyna (Dz.873), a w innym miejscu: „Chryste daj mi dusze. Dopuszczaj, co Ci się żywnie podoba, na mnie, ale w zamian daj mi dusze. Pragnę dusz zbawienia...” (Dz. 1426).

Czytaj całość
 
Moją drogą do Damaszku jest Różaniec Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
24.09.2016.

„Moją drogą do Damaszku jest Różaniec” 

(świadectwo)

 

„Bóg, aby pociągnąć do siebie, obdarza nas wieloma łaskami. Myślimy wówczas,że już dotykamy nieba. Nie wiemy jednak ,że do wzrostu potrzebujemy suchego chleba: krzyży, poniżenia, prób, doświadczeń, przeciwności.” (Ojciec Pio).

Bogu dziękuję, że jestem. Dziękuję Rodzicom,że przekazali mi wiarę i ukształtowali mnie. Żonie dziękuję za miłość, wyrozumiałość i cierpliwość.

Żaden człowiek nie jest samotną wyspą, nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie, jak mówił Św. Paweł. Każdy z nas ma swoją indywidualną drogę życia, usłaną różami i cierniami, a nasza szara codzienność jest naszym warsztatem kształtującym naszą przyszłość wieczną.


Czytaj całość
 
Wszystko przemieni się w dobro Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
22.09.2016.

„Wszystko przemieni się w dobro”

(Z korespondencji Ojca Pio)

 

San Giovanni Rotondo, 15 listopada 1917 roku

 

Moja najdroższa Córko,

 

Jezus niech zawsze będzie w Twoim sercu i niech Cię wspiera nieustannie swoją hojną łaską! Wielki i miłosierny jest nasz Pan dla tego, kto się Mu powierza. (…) „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra” (Rz 8,28).

Rzeczywiście, skoro Bóg może i potrafi wydobyć dobro nawet ze zła, dla kogo to czyni, jeśli nie dla tych, co całkowicie Mu się oddali? Nawet grzechy, od których Bóg w dobroci swojej nas zachowuje, przez Jego Boską Opatrzność są podporządkowane dobru tych, którzy Mu służą. Gdyby  król Dawid nigdy nie zgrzeszył, nigdy nie zyskałby tak głębokiej pokory. Ani Magdalena nie kochałaby tak gorąco Jezusa, gdyby On jej nie przebaczył wielu grzechów, a Jezus nie mógłby jej przebaczyć, gdyby ona ich nie popełniła.


Czytaj całość
 
Obietnice związane z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
11.09.2016.

„Obietnice związane z odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia”

 

Pan Jezus przekazał Św. siostrze Faustynie obietnice związane z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Mówił:

„Zachęcaj dusze do odmawiania tej Koronki. Przez nią podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą zatwardziali grzesznicy. Gdy ją odmawiać będą, napełnię dusze ich spokojem, a godzina ich śmierci będzie szczęśliwa. Napisz to dla dusz strapionych: gdy dusza ujrzy i pozna ciężkość swych grzechów, gdy się odsłoni przed jej oczyma cała przepaść nędzy, w jakiej się pogrążyła, niech nie rozpacza, ale z ufnością niech się rzuci w ramiona mojego miłosierdzia, jak dziecko w objęcia ukochanej matki. Dusze te mają pierwszeństwo dla mojego litościwego Serca. One mają pierwszeństwo do mojego miłosierdzia. Powiedz, że żadna dusza, która wzywała miłosierdzia mojego, nie zawiodła się, ani nie doznała zawstydzenia. Mam szczególne upodobanie w duszy, która zaufała dobroci mojej. Napisz: gdy tę Koronkę odmawiać będą przy konających, stanę pomiędzy Ojcem a duszą konającą nie jako sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel Miłosierny” (Dz .1541).

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 166
Array ( [0] => 1.59 [1] => 1.63 [2] => 1.77 ) statystyka