Strona główna arrow Parafia arrow aktualności
aktualności


Kto się modli z pewnością się zbawia; kto się nie modli, z pewnością się potępia (KKK 2744) Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
03.07.2016.

„Kto się modli z pewnością się zbawia; kto się nie modli, z pewnością się potępia” (KKK 2744)

 

„Wszyscy błogosławieni w niebie (z wyjątkiem dzieci) dostąpili zbawienia przez modlitwę. Wszyscy zaś potępieni, nie modląc się, upadli. Gdyby się modlili, nie zginęliby. Największą ich udręką w piekle będzie świadomość, że mogli się tak łatwo zbawić, wypraszając u Boga potrzebne łaski, teraz jednak jest już za późno...” (Św. A. M. de Liguori)

Czasami niecierpliwimy się, że nie otrzymujemy tego, o co prosimy na modlitwie. Zawsze jednak otrzymujemy łaski najwyższej rangi- te potrzebne do zbawienia. Modlitwa, to spotkanie z Bogiem. Uczestniczenie w sakramentach jest samym jej szczytem. Sakramenty to szczyt modlitwy, spotkanie tak intensywne jak nigdzie indziej.

Czytaj całość
 
Bolesna rana Ramienia Pana Jezusa Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
13.06.2016.

„Bolesna rana Ramienia Pana Jezusa”

 

„Tajemnicę tej nieznanej i bolesnej rany swego Świętego Ramienia objawił niegdyś sam Pan Jezus Świętemu Bernardowi z Clairvaux. Skierował wówczas do opata słowa, które bardzo go poruszyły”.

„Miałem ranę na przedramieniu, spowodowaną dźwiganiem krzyża, na 3 palce głęboką, w której widniały 3 odkryte kości. Sprawiła Mi ona większe cierpienie i ból, aniżeli wszystkie inne. Ludzie mało o Niej myślą, dlatego jest nieznana, lecz ty staraj się objawić ją wszystkim chrześcijanom całego świata. Wiedz, że o jakąkolwiek łaskę prosić Mnie będą przez Tę właśnie Ranę, udzielę jej. I wszystkim, którzy z miłości do tej Rany uczczą Mnie odmówieniem codziennie x3 Ojcze nasz i x3 Zdrowaś Maryjo, daruję grzechy powszednie, a ich grzechów ciężkich już więcej pamiętać nie będę. Nie umrą oni nagłą  śmiercią, a w chwili konania nawiedzi ich Najświętsza Dziewica - uzyskają łaskę i zmiłowanie moje.”

Czytaj całość
 
Boże Ciało 2016r. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
27.05.2016.
dsc_5781.jpg
 
Trwać w Bożym Miłosierdziu Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
23.04.2016.

„Trwać w Bożym Miłosierdziu”

„W żaden sposób i pod żadnym pozorem nie wzbraniaj się przed dawaniem dowodów miłości komukolwiek” - Ojciec Pio

Pan Bóg chce abyśmy zrozumieli, że Jego Miłosierdzie jest większe niż nasze grzechy, chce też, abyśmy nauczyli się zwracać do Niego z ufnością, przyjmować Jego Miłosierdzie i przekazywać Je innym. W ten sposób wszyscy ludzie dostąpią uczestnictwa w Jego radości. Możemy wskazywać na trzy elementy orędzia, które są źródłem Jego mocy. Moc Bożego Miłosierdzia okazuje się w naszym życiu, gdy spełnione są trzy zasady - 1/modlić się o Miłosierdzie - Bóg chce abyśmy nieustannie zbliżali się do Niego w modlitwie, żałowali za grzechy i prosili Go ,aby wlał w nas i na cały świat swoje Miłosierdzie. 2/oddać się Miłosierdziu - Bóg chce abyśmy zrozumieli, że działanie łaski Bożego Miłosierdzia jest uzależnione od naszego oddania się Bogu. Im więcej ufamy Jezusowi, im pełniej zawierzamy Mu swoje życie, im pełniej oddajemy mu każdą chwilę dnia, tym więcej czerpiemy ze źródeł Bożego Miłosierdzia. 3/czynić Miłosierdzie-Bóg chce, abyśmy przyjęli Jego Miłosierdzie i przekazywali je dalej światu. Chce abyśmy ogarnęli i miłością i przebaczeniem innych ludzi, wypełniając w ten sposób jego polecenie: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36).

Czytaj całość
 
SMS miłosierdzia - pogotowie dla Duszy Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
04.04.2016.

„SMS miłosierdzia - pogotowie dla Duszy”

 

„Wiedz o tym, że łaska wiecznego zbawienia niektórych dusz w ostatniej chwili zawisła od twojej modlitwy” (Dz. 1777)

„Te słowa, które Pan Jezus powiedział do św. Faustyny, odnoszą się także do nas, bowiem i my możemy uratować kogoś na wieczność przez odmawianie z ufnością w jego intencji Koronki do Miłosierdzia Bożego” - czytamy na stronie www.faustyna.pl

Mamy możliwość niesienia pomocy konkretnej, znanej z imienia osobie, która odchodzi z tego świata. Przez odmawianie Koronki do Miłosierdzia, ratuję na wieczność niejedną duszę osoby konającej. „Kiedy przy konającym odmawiają tę Koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę” (Dz.811).

Dwa razy w tygodniu, w wybranych przez siebie dniach i godzinach można mieć „dyżur” tzn. oczekiwać na ew. SMS z imieniem osoby konającej, aby jak najszybciej odmówić w jej intencji Koronkę. Np:  SMS o treści „Osoba konająca: imię.” Wyślij SMS o treści AMEN i odmów Koronkę.

Pracownicy służby zdrowia, woluntariusze hospicjum, bliscy, chorzy z sąsiednich łóżek, a może i zupełnie przypadkowe osoby wysyłały widomość SMS z imieniem konającego na tel. 505 060 205, a centrala Dzieła przesyła go na nasz telefon komórkowy, a my potwierdzamy odmówienie modlitwy  wysyłaniem SMS-a o treści „Amen.”

Za pomocą zwykłego sms-a możemy pomóc umierającym szczęśliwie przejść do radosnej wieczności z Bogiem, a może i uratować kogoś na wieczność.

Niech spełnią się obietnice Pana dotyczące godziny śmierci- obietnice łaski nawrócenia i spokojnej śmierci dla konających, przy których inni będą modlić się słowami Koronki.

Warto, a może trzeba mieć zapisany w swojej komórce tel. 505 060 205, na który mogę w razie potrzeby wysłać SMS-a z prośbą o modlitwę Koronką za konającego. Jest to ważny nr telefonu dla każdego ponieważ możemy pomóc człowiekowi  w najważniejszym momencie jego życia.

 

Jezu ufam Tobie!

(opracował P. M.)

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 160
Array ( [0] => 2.57 [1] => 1.75 [2] => 1.76 ) statystyka