Strona główna arrow Parafia arrow aktualności
aktualności


Koncert 2015r. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
03.02.2015.

koncert.jpg    

Koncerty kolęd i pastorałek w Kościele p.w. M.B. Różańcowej w Szczecinie stały się już tradycją i zajmują stałe miejsce w kalendarzu parafialnych imprez. 

Tegoroczny koncert odbył się w niedzielę 1 lutego o godzinie 17:00. Wystąpił Chór Parafialny, pod dyrygenturą Marka Lisa, schola dziecięco - młodzieżowa, pod opieką  Aleksandry Borkowskiej i Organista Eugeniusz Ciosek, który także akompaniował chórowi i wiernym, mającym okazję włączyć się we wspólne kolędowanie. Całości dodał blasku rzewnym dźwiękiem akordeonu Ireneusz Lis.

W programie znalazły się tradycyjne kolędy, pastorałki i współczesne utwory o tematyce świątecznej, które krótkimi i dowcipnymi komentarzami poprzedzał ks. Proboszcz Tomasz Motyka.

Koncert pozwolił zatrzymać się w świątecznej atmosferze na koniec tradycyjnego czasu kolędowania.

Małgorzata Borkowska

 

Filmiki:

Chór

 oraz Schola

https://www.youtube.com/watch?v=XgFhiqyXVq8

 
PÓŁKOLONIE ZIMOWE 2015r. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
24.01.2015.
pz2015r.jpg
 
13 GRUDNIA W MOIM ŻYCIU Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
13.12.2014.
13_grudnia_-_pamietamy.jpg

13 GRUDNIA

W MOIM ŻYCIU    

Pod koniec lata 1981 r. zatrudniłem się w Stoczni Szczecińskiej i zostałem skierowany na trzy miesięczny kurs spawacza. Miałem wówczas 19 lat. Uczyłem się w liceum wieczorowym i musiałem zarobić na swoje utrzymanie. Wybór zakładu pracy był nieprzypadkowy. Bowiem to, co wydarzyło się rok wcześniej, strajki i powstanie „Solidarności”, bardzo mocno wpłynęło na moje poczucie patriotyzmu.
Czytaj całość
 
Bł. Bartolo Longo i sanktuarium w Pompejach Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
08.12.2014.

„Bł. Bartolo Longo i sanktuarium w Pompejach”

 

Do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach na południu Włoch, co roku zmierzają miliony pielgrzymów, by wypraszać tam łaski dla siebie i dla całego świata. Nie wszyscy wiedzą, że możliwość przybycia do sanktuarium zawdzięczają pewnemu gorliwemu czcicielowi różańca.

Czytaj całość
 
Nasz projekt nr 13 Dzielnicy Zachód Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
16.11.2014.

Nasz projekt nr 13 Dzielnicy Zachód (Budowa boiska wielofunkcyjnego, chodników i zagospodarowania terenu z infrastrukturą przy ul. Krakowskiej, Zbójnickiej i Lwowskiej) wszedł do realizacji do budżetu miasta na drugiej pozycji z ilością 2325 głosów. Projekt będzie realizowany w 2015r. Do wyczerpania puli 1 mln zł. w Dzieliny Zachód. Dostaliśmy sumę 370898 zł. na jego realizację, czyli około 60% całości inwestycji.

W najbliższym tygodniu odbędzie się spotkanie pomysłodawców projektu p. Henryka Laskowskiego i p. Kingi Cichockiej w Urzędzie Miasta – na jego zaproszenie, którego celem będzie ustalenie szczegółów jak najszybszej realizacji zadania.

Projekt nasz zajął drugie miejsce wśród wszystkich zgłoszonych projektów w czterech Dzielnicach (Śródmieście, Zachód, Prawobrzeże i Północ) miasta Szczecin.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 133
Array ( [0] => 3.82 [1] => 3.24 [2] => 2.43 ) statystyka