aktualności
Don Bosco - Duchowy olbrzym -wspomnienie liturgiczne 31 stycznia- Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
31.01.2017.

„Don Bosco - Duchowy olbrzym”  -wspomnienie liturgiczne 31 stycznia-

 

„W jego życiu nadprzyrodzone stało się niemal naturalne, niezwykłe zaś- zwykłe”  (Pius XI)

 

Pan Bóg zsyłając tego duchowego olbrzyma na świat, sprawił człowiekowi swoisty żart. Było to bowiem stulecie racjonalizmu, socjalizmu, rozwoju nauki, ateizmu, darwinizmu, zachłyśnięcia się rozumem i jego wytworami. Europą tamtego czasu rządziła rewolucja. Buntownicy obalali królów i królestwa, budowano demokracje, zwalczano Kościół i Boga. A Św. Jan Bosco? Był wyraźnym znakiem sprzeciwu wobec tego „racjonalnego bezbożnictwa”.

Urodził się 16.08.1815 roku w przysiółku około 40 km od Turynu. W późniejszych czasach osadę przemianowano na Castelnuovo Don Bosco. Jego ojciec zmarł, kiedy Jan miał zaledwie 2 lata. Matka musiała zająć się utrzymaniem trzech synów. Podstawą w wychowaniu dzieci było dla matki życie religijne. Wychowywała swoje dzieci po spartańsku. Takie życie uczyniło z nich ludzi silnych i twardych, niecofających się przed trudnościami.

Czytaj całość
 
„Piękno człowieka , to piękno duszy” Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
15.01.2017.

„Piękno człowieka, to piękno duszy”

 

(...) Matka spoglądała na nas, gdy odchodziliśmy. Dzieci już na nas czekały, a gdy do nich podeszliśmy, zaczęły wołać: Jezus, Jezus, Jezus! Usiadłem przy nich razem z Moimi uczniami.

Czytaj całość
 
Panie, naucz nas się modlić Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
07.01.2017.

„Panie, naucz nas się modlić”

 

Nie ma dwóch identycznych sposobów modlitwy. Modlitwa zawsze jest osobista, choć nie zawsze bywa indywidualna. Modląc się, cóż innego możesz dać Bogu, jeśli nie swój czas i swoją miłość. Praktyka osobistej modlitwy nauczy nas zwracać serce ku Bogu o każdej porze dnia. Przecież tym, których kochamy, chętnie poświęcamy czas. Możemy zatem spotkać się z Bogiem w modlitwie zawsze i wszędzie, choćby na chwilę, choćby na parę sekund. Bez względu na to czy jestem sam, czy otaczają mnie ludzie, po prostu przymykam oczy i przyzywam Ducha Św., stoję przed Bogiem i powtarzam w głębi serca imię Jezus.

Czytaj całość
 
Modlitwa zawsze wysłuchana Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
18.12.2016.

„Modlitwa zawsze wysłuchana”

„Najmilsza Mi jest modlitwa (...) o nawrócenie dusz grzeszników. Wiedz córko moja, że ta modlitwa zawsze jest wysłuchana” (Dz.1397 )

Na świecie żyje obecnie 7 miliardów ludzi. Spośród nich w ciągu doby umiera 160 tys. (o ile nie wydarzy się jakaś wielka katastrofa np.: trzęsienie ziemi, tsunami lub podobne).

W czasie gdy odmawiamy Ojcze nasz, odejdzie z tego świata ok. 50 osób, podczas odmawiania dziesiątka różańca - ok. 500. W czasie odmawiania cząstki, czyli pięciu tajemnic różańca odejdzie z tego świata ok. 3tys osób (3 duże kościoły wypełnione po brzegi). Chciejmy towarzyszyć im w tych najważniejszych chwilach życia. Nasza modlitwa przyniesie każdemu z nich dobroczynne skutki.

Czytaj całość
 
Chwała na wysokości Bogu Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
07.12.2016.

„Chwała na wysokości Bogu”

 

Mszę Świętą można smakować wszystkimi zmysłami, podobnie jak wszystkimi zmysłami można smakować obecność Pana - jeśli tylko nasze serce pragnie Go spotkać. Skupiajmy się i zauważajmy ile jest tu piękna. Słuchajmy i śpiewajmy pieśni, słuchajmy czytań aby nie uronić słowa, poczujmy zapach świec i kadzidła. Smakujmy Boga i delektujmy się Nim, w ten sposób rodzi się mądrość. Łacińskie słowo -sapientia- mądrość pochodzi od słowa -sapere- smakować. Kosztujmy więc podczas Mszy dobroci Ojca, piękna Syna i prawdy Ducha Świętego. Dzięki temu poczujemy potrzebę modlitwy pochwalnej i docenimy prawdziwą wartość życia. Odmawiajmy w ciągu dnia hymn Chwała na wysokości Bogu; dodajmy do niego własne powody, dla których chcemy wielbić Boga

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 171
Array ( [0] => 1.13 [1] => 1.03 [2] => 1.17 ) statystyka