Strona główna arrow Parafia arrow aktualności
aktualności


Mój przyjaciel, Ojciec Pio Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
31.12.2015.

„Mój przyjaciel, Ojciec Pio”

 

Każdy z nas ma swojego ulubionego świętego lub kilku świętych. Pomagają Oni w trudnych chwilach dnia codziennego, często wspomagają w trudnych decyzjach. Pamiętam jak w domu rodzinnym, często moja Mama, prosiła Św. Antoniego, aby pomógł, chociażby odnaleźć zagubioną rzecz, czy pomógł w załatwieniu trudnej sprawy. Rzeczywiście było to niezwykłe. Zaszczepiony tym przykładem, wielokrotnie wzywałem Św. Antoniego, prosząc o pomoc w szkole czy przy egzaminach. Ten wspaniały święty rzeczywiście jest bardzo „zasłużony”, mówią, że najbardziej popularny. Ale czy tak jest naprawdę, trudno odpowiedzieć. Jeszcze dzisiaj, kiedy moja Mama już nie może się swobodnie poruszać, z racji wieku i różnych schorzeń dodatkowych, prosi abym będąc w mieście wstąpił do Kościoła w centrum miasta i wrzucił do skarbony Św. Antoniego, mojej Mamy ofiarę i w Jej imieniu na miejscu podziękował za opiekę.

Czytaj całość
 
"Wartość dobrej modlitwy" Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
21.10.2015.

"Wartość dobrej modlitwy"

 

Pielęgniarka uspokaja przed operacją siedmioletnią dziewczynkę: "Nie bój się! Dostaniesz kilka kropelek lekarstwa do noska i zaśniesz. A kiedy się obudzisz, będziesz całkiem zdrowa". "Proszę siostry-odpowiada dziecko-my się w domu przed snem z mamusią i tatusiem modlimy". Dziewczynka podnosi się na stole operacyjnym, klęka i modli się. Lekarz, który dyskretnie obserwuje sytuację, ma łzy w oczach. Po operacji mówi, że od dwudziestu pięciu lat nie miał tak udanej operacji. Niewierzący asystent nawrócił się.
Czytaj całość
 
13 Projekt Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
08.10.2015.
13_projekt.jpg
 
Porady Ojca Pio: jak przygotować się na przyjęcie Ducha Świętego Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
05.10.2015.

„Porady Ojca Pio: jak przygotować się na przyjęcie Ducha Świętego”

 

Postawmy pytanie: co dusza powinna praktykować, ażeby Duch Św. mógł w niej zamieszkać. Wszystko sprowadza się do umartwienia ciała wraz ze zmysłami i pożądliwością oraz wystrzegania się pychy własnej. Każdego, kto unika umartwiania ciała, Św. Paweł ostrzega: „A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje z jego namiętnościami i pożądaniami” (Ga 5,24). Z nauki tj. wynika, że ten kto chce być prawdziwym chrześcijaninem i żyć w/g ducha Jezusa Chrystusa, musi umartwiać swoje ciało nie z innego powodu,  jak tylko z pobożności do Jezusa, który z miłości do nas zmarł na krzyżu. Takie umartwianie musi być stałe, niezmienne i trwać przez całe życie. Ktoś mógłby zapytać ,dlaczego taki rygor względem ciała  Głupcy, gdybyście zastanowili się uważnie nad tym, co mówicie, spostrzeglibyście, że wszelkie zło, które rodzi wasza dusza, pochodzi z nieumiejętności i braku chęci należytego umartwiania ciała. Jeżeli chcecie wyzdrowieć, już na początku trzeba zawładnąć ciałem i je ukrzyżować, ponieważ ono jest źródłem wszelkiego zła. Apostoł Paweł dodaje, że ukrzyżowaniu ciała powinno towarzyszyć ukrzyżowanie wad i pożądliwości. Wady są  grzesznymi przyzwyczajeniami, a żądze- namiętnościami; tak jedne i drugie trzeba nieustannie umartwiać i krzyżować, aby nie popychały ciała do grzechu. Kto natomiast ogranicza się tylko do umartwiania ciała, podobny jest do głupca, który buduje bez fundamentu.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 148
Array ( [0] => 0.56 [1] => 0.4 [2] => 0.4 ) statystyka