Strona główna arrow Parafia arrow aktualności
aktualności


Niedziela Palmowa 2015r. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
30.03.2015.
dsc08889.jpg
 
Królewska Droga Krzyżowa Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
29.03.2015.

„Królewska Droga Krzyżowa”

 

Czemu boisz się podjąć ten krzyż, który jest drogą do Królestwa?

W krzyżu zbawienie, w krzyżu życie, w krzyżu obrona, w krzyżu siła mądrości, w krzyżu radość duchowa, w krzyżu sama istota dobra, w krzyżu świętość doskonała. Podnieść więc swój krzyż i idź za Jezusem, a dojdziesz do życia wiecznego. On idzie przodem dźwigając swój krzyż, umarł za ciebie na krzyżu, abyś i ty podjął swój krzyż i pragnął umrzeć na krzyżu. Bo kiedy z Nim umrzesz, z Nim razem żyć będziesz, a towarzysząc Mu w męce, staniesz się towarzyszem Jego chwały.  Nie ma innej drogi do życia i prawdziwego pokoju ducha, tylko przez krzyż.

Czytaj całość
 
Zawierzenie- Jezu, Ty się tym zajmij! Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
22.03.2015.

„Zawierzenie- Jezu, Ty się tym zajmij!”

 

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie ?

Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwracanie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, abym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.

Czytaj całość
 
Koncert 2015r. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
03.02.2015.

koncert.jpg    

Koncerty kolęd i pastorałek w Kościele p.w. M.B. Różańcowej w Szczecinie stały się już tradycją i zajmują stałe miejsce w kalendarzu parafialnych imprez. 

Tegoroczny koncert odbył się w niedzielę 1 lutego o godzinie 17:00. Wystąpił Chór Parafialny, pod dyrygenturą Marka Lisa, schola dziecięco - młodzieżowa, pod opieką  Aleksandry Borkowskiej i Organista Eugeniusz Ciosek, który także akompaniował chórowi i wiernym, mającym okazję włączyć się we wspólne kolędowanie. Całości dodał blasku rzewnym dźwiękiem akordeonu Ireneusz Lis.

W programie znalazły się tradycyjne kolędy, pastorałki i współczesne utwory o tematyce świątecznej, które krótkimi i dowcipnymi komentarzami poprzedzał ks. Proboszcz Tomasz Motyka.

Koncert pozwolił zatrzymać się w świątecznej atmosferze na koniec tradycyjnego czasu kolędowania.

Małgorzata Borkowska

 

Filmiki:

Chór

 oraz Schola

https://www.youtube.com/watch?v=XgFhiqyXVq8

 
PÓŁKOLONIE ZIMOWE 2015r. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: ks. Rafał Krysiak   
24.01.2015.
pz2015r.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 136
Array ( [0] => 2.29 [1] => 2.49 [2] => 3.45 ) statystyka