Bierzmowanie

Młodzież klas VII chcących przygotowywać się do sakramentu bierzmowanie zapraszamy do zakrystii lub kancelarii po deklaracje, które należy złożyć do 06.10.2017.

Organizacyjne spotkanie dla wszystkich, którzy się przygotowują do bierzmowania (VII, II gim, III gim) 06.10.2017r. o godz. 19:30 w Kościele.

Chrzest św.

O SAKRAMENCIE CHRZTU ŚWIĘTEGO

             chrzest1.png                      

Sakrament Chrztu ustanowił Pan Jezus po Zmartwychwstaniu, kiedy powiedział do Apostołów: ,,Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha świętego". Chrzest jest pierwszym i najpotrzebniejszym Sakramentem, ponieważ bez niego nie można się zbawić, ani przyjąć żadnego innego Sakramentu. Sakrament chrztu daje po raz pierwszy człowiekowi łaskę uswięcającą, a tym samym gładzi grzech pierworodny. Jeśli człowiek dorosły przyjmuje Chrzest, to wówczas gładzi wszystkie grzechy przed chrztem popełnione. Przez Chrzest stajemy się członkami Kościoła katolickiego. Chrztu świętego udziela uroczyście kapłan. W razie nagłej potrzeby może ochrzcić każdy człowiek. Sakramentu Chrztu udziela się w następujący sposób: polewa się wodą głowę i równocześnie wymawia się słowa: ,,Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha świętego". Przy chrzcie otrzymujemy także imię świętego, który ma być w życiu wzorem i opiekunem. 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! templates by Engine Templates